Muszle z morza do akwarium

Muszle z morza do akwarium
Muszle z morza do akwarium

Muszle z morza do akwarium

Jego najsłynniejszym Performance - jak to wytłumaczyć zdjęcia do Martwego Hare - Josepha Beuysa. Muszle z morza do akwarium.

Joseph Beuys (maj 1921-styczeń 1986) był znany niemiecki performer, instalacja grafik i rzeźbiarz. Pracował zarówno jako teoretyk i instruktorem sztuki i został uznany za bardzo wpływowego artysty XX wieku. Popularność Beuysa jest Majorly nadana jego publicznych występów rytualny charakter. "Jak wytłumaczyć zdjęcia do Martwego Hare" jest najbardziej popularnym i przekonujące wyniki Józefa wszechczasów.

"Jak wytłumaczyć zdjęcia do Martwego Hare" był częścią jego pierwszej solowej wystawy kiedyś, że opisywany w roku 1965, w prywatnej galerii o nazwie "Galerie Alfred Schmela" Dü, Dusseldorf, Niemcy. W tym niezwykłym akcie publiczność oglądany artystę przez okno galerii szkła. Beuys był postrzegany siedzi na krześle w kącie przy wejściu do galerii. Z głową okrytą miodu, Beuys miał kilka liści złota przyczepia się na jego twarzy. Na bucie, płyta wykonana z żeliwa został dołączony. On czule trzymał martwego zająca w ramionach i patrzył na nią unfalteringly. Beuys również przechowywane mamrocząc przyciszonym dźwięki do ucha martwego zająca co jakiś czas. Został wysłuchany opisując zwierzęciu, rysunki i obrazy zdobiące ściany galerii. Aby dodać do dramatu, mógłby wstać i chodzić na miejsce w środku wszystkiego, kołysząc martwego stwora w ramionach ze szczególną starannością, a on ciągle mówili do niego. Zdarza się, że on również posiadać zająca z bliska do malowania na ścianie. Beuys był rzadko spotykane potykając uschniętych drzew, leżący w centrum galerii.

Cała ta ustawa została wykonana z wielką pasją i przekonaniem, pozostawiając widza oszołomiony jej realności. Podpory stosowane w "Jak wytłumaczyć zdjęcia do Martwego Hare" mówi się, że ma symboliczne znaczenie dla słynnego wykonawcy.

Rekomendowane artykuły