Muszle morza Bałtyckiego

Muszle morza Bałtyckiego
Muszle morza Bałtyckiego

Muszle morza Bałtyckiego

Zanim program Quarter 50 Stan zdecydowano się na inne propozycje w oparciu o program Kanada 125 wykonane rund w numizmatycznym świecie. Jedną z propozycji było wydanie specjalne pół dolarów dla upamiętnienia każdego stanu. Choć monety będzie prawnym środkiem płatniczym, to było uzasadnione, że będą powodować niewielkie zakłócenia, ponieważ ludzie nie są przyzwyczajeni do lub spędzać pół dolarów. staną kolekcjonerów i wprowadzić hobby zbierania monet do nowej generacji. Muszle morza Bałtyckiego.

W Stanach Zjednoczonych Mint faktycznie zarabia za każdym razem uderza monetę. Kiedy Program Quarter państwa rozpoczęła się w 1999 roku kosztowało Mennicy 3 centy monetę do produkcji. W 3 centy wliczone koszty produkcji i koszty metalu wykorzystywanego w monety. Popyt na nowej dzielnicy Washington przekroczyła wcześniejsze serie produkcyjne. Wyjście 1998 kwartałach ubiegłego roku standardowego kwartale było nieco ponad 1,7 mld. Nowa dzielnica stan zapoczątkowany w 1999 roku miał przebieg produkcji ponad 4,4 mld zł. W 2000 roku produkcja została nalot na 6,5 ??mld euro. Zysk w wysokości 22 centów na monety można dodać znacznie pomnożona przez 6,5 miliarda.

Kiedy ludzie zaczęli sprawdzać ich zmianę na "ćwiartki państwowych" zaczęli myśleć o możliwościach zbieranie monet. Rynek monety odnotowano ożywienie wśród hobbystów. Gromadzenie zbiorów data i-miętowe znów popularne, jak również zbieranie monet inwestycyjnych i oczywiście, zbierając 50 State Quarters.

Rekomendowane artykuły